Beč
1. listopada 2022.
Austrija Sport

Težak poraz Austrije: SP sve dalje

Nogometna reprezentacija Austrije doživjela je sinoć u Izraelu težak poraz. U kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Kataru Izrael je bio bolji te je slavio rezultatom 5:2. Ovim porazom Austriji su ostale minimalne šanse za plasman na SP.

Nogometaši Izraela poveli su već u 5. minuti kada je Manor Solomon iskoristio asistenciju Bittona te zabio za vodstvo domaćina. Austrija se praktički nije oporavila ni od prvog šoka kada je uslijedio novi. Igrala se 20. minuta kada je Munas Dabbur zabio za 2:0.

U 30. minuti Izrael je već imao velikih 3:0, a zabio je Eran Zahavi. Austrija je do poluvremena uspjela smanjiti zgoditkom Christopha Baumgartnera.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Austrija te je u 55. minuti Marko Arnautović zabio za 3:2.

Međutim, to je bilo sve od austrijske nogometne reprezentacije. Do kraja susreta reprezentacija Izraela uspjela je zabiti još dva zgoditka.

Najprije je u 58. minuti za povećanje vodstva zabio Shon Weissman, da bi točku na ‘i’, svojim drugim zgoditkom na susretu, stavio Eran Zahavi u 90. minuti susreta.