Sport

Coco Gauff je pobjednica US Opena

Objavljeno

na

Coco Gauff je pobjednica US Opena.Kao prva Amerikanka tinejdžer u ovom stoljeću, nakon Serene Williams pobjednice 1999. godina. Serena je tada imala 17 godina.Uz to, Gauff je postala jedna od četiri tinejdžerke slavljenice u Open eri iz SAD, pridruživši se Chris Evert, Tracy Austin i Sereni Williams. U finalu je Gauff savladala tenisačicu koja će za dva dana službeno biti najbolja na svijetu, Arynu Sabalenku 2-6, 6-3, 6-2.

Sabalenka je bolje izgledala u prvom setu. Nakon razmjene izgubljenih servisa u ranoj fazi, Sabalenka je nanizala četiri gema za redom i prvi set. Morala je Gauff spašavati break lopte na početku drugog seta i tu je čini se nekako meč prelomljen. Gauff se izvukla i onda počela igrati sve bolje. Break za 3-1 i povratak u meč. U visokom ritmu je nastavila i dalje. Povela je 4-0, Sabalenka se vratila, ali samo zamalo. S dva vezana gema je zaprijetila, ali je to bilo sve od nje. Gauff je osvojila svoj prvi Grand Slam naslov i to u New Yorku.

Prva Amerikanka nakon Sofije Kenin. “O moj Bože, to mi toliko znači.Osjećam se kao da sam pomalo u šoku u ovom trenutku. Poraz u finalu Roland Garrosa je ostavio traga, bila sam slomljena. Ali valjda su to iskušenja koja sam morala proći u životu. To čini ovaj trenutak još slađim nego što sam ga mogla zamisliti”, rekla je Gauff okupljenima među kojima su bili Kevin Durant, Diane Keaton, Nicole Kidman, Spike Lee, Mindy Kaling i prvakinja iz 2006. Maria Sharapova.

Sport

Dvije asistencije Luke Sučića u pobjedi Salzburga, Rapid bolji od Austrije

Objavljeno

na

By

RB Salzburg pobijedio je momčad Austrije Lustenau 7:0, a svoj je doprinos dao i hrvatski reprezentativac Luka Sučić.

RB Salzburg i Austria Lustenau sastali su se u 20. kolu austrijskog prvenstva, a Luka Sučić startao je u početnoj postavi domaćina te već u četvrtoj minuti asistirao Fernandu za vodstvo, da bi početkom drugog poluvremena asistirao i Gloukhu za peti pogodak svoje momčadi.

Igrao je do 66. minute, kada je u igru ušao i Roko Šimić. Sučić je prema ocjenama bio i najbolji igrač utakmice, a sastav iz Salzburga ima 44 boda na vrhu tablice, pet više uz utakmicu više od drugoplasiranog Sturma.

U bečkom derbiju Rapid je pak savladao Austriju rezultatom 3:0.

Nastavi čitati

Sport

Ždrijeb UECL: Dinamo i PAOK u borbi za četvrtfinale

Objavljeno

na

By

Dinamovi nogometaši borit će se za plasman u četvrtfinale UEFA Europa konferencijske lige protiv grčkog PAOK-a.

Tako je odlučio ždrijeb osmine finala u petak u švicarskom Nyonu pri čemu je određeno da će prvi dvoboj biti na rasporedu 7. ožujka u Zagrebu., a uzvrat tjedan kasnije u Solunu.

Dinamo je suparnika izvukao iz „šešira“ u kojem su bili smješteni pobjednici svake od osam skupina iz jesenskog dijela natjecanja. Svi su oni izborili izravan plasman u osminu finala i nisu se morali boriti kroz play-off nokaut faze. U Dinamovoj skupini nenositelja bile su momčadi koje su u prolaz osigurale u četvrtak u uzvratnim dvobojima play-offa, odnosno 1/16 finala. Pobjednik ovih dvaju ogleda plasirat će se u četvrtfinale koje je na rasporedu sredinom travnja.

– Još sam nakon utakmice protiv Betisa rekao da nam je svejedno koga ćemo izvući u ždrijebu, sve su to jako dobre momčadi. Jasno je da ćemo dobro analizirati PAOK, dobro se pripremiti da odigramo dvije prave utakmice i pokušamo proći. Prvi je dvoboj pred našim navijačima što je dobro, pokušat ćemo biti što bolji kako bismo stekli prednost prije uzvrata u Solunu. PAOK je još na početku Sezone igrao protiv našeg predstavnika, Hajduka, pogledat ćemo i te utakmice kao i ove novije. Pripremit ćemo se najbolje što možemo. Znamo da nas tamo čeka uzavrela atmosfera, ali naši su igrači naviknuli igrati u takvom ambijentu – istaknuo je Dinamov trener Sergej Jakirović.

Sport

Evo koliko će Dinamo zaraditi od prolaska Betisa

Objavljeno

na

By

Hrvatski prvak Dinamo odigrao je neriješenih 1:1 s Betisom na Maksimiru te s ukupnih 2:1 prošao u nastavak natjecanja Konferencijske lige.

Nakon prošlotjedne pobjede (1:0) u Sevilli, momčad Dinama ugostila je Betis u Zagrebu u uzvratnoj utakmici doigravanja za plasman u osminu finala Konferencijske lige.

Gosti iz Španjolske poveli su u 38. minuti, kada je Bakambu pogodio petom, a za konačnih 1:1 i prolazak u sljedeći krug natjecanja pobrinuo se Kaneko u 59. minuti, na asistenciju Hoxhe.

Ždrijeb osmine finala na rasporedu je u petak, 23. veljače, s početkom u 13:00 sati. Utakmice osmine finala igraju se 7. i 14. ožujka, a Dinamo će igrati protiv jednog od pobjednika skupina Konferencijske lige: Lillea, Maccabija iz Tel Aviva, Viktorije Plzen, Club Bruggea, Aston Ville, Fiorentine, PAOK-a ili Fenerbahčea.

Prolazak u osminu finala Dinamu je donio 600 tisuća eura. Ranije je zagrebački klub ove sezone zaradio oko 6.7 milijuna eura. Prvo je plasmanom u skupine Konferencijske lige zaradio oko 4.4 milijuna eura, a zatim još malo više od dva milijuna za tri pobjede i prolazak skupine.

Eventualni prolazak u četvrtfinale Dinamu bi donio dodatnih milijun eura, ulazak u polufinale dva, u finale tri, a osvajanje nosi dodatna dva milijuna eura.