Posljednjih dana lijepo vrijeme je izmamilo mnoge građane da šetaju u prirodi, a neki od njih vole skupljati bilje i od istog praviti mnoge specijalitete.
Tako je jedan 48-godišnji muškarac iz Münchena mislio kako je u prirodi ubrao divlji češnjak. Krajem travnja je sebi nakon boravka u prirodi napravio umak, misleći da koristi divlji češnjak, no bila je riječ o otrovnoj biljci koja liči češnjaku.
Muškarac je probao nekoliko žlica primijetivši kako je umak jako gorak. Nakon nekoliko minuta je umro. Kod korištene biljke se radi o jesenskom sapu s otrovnim kolhicinom, što je potvrdilo izvješće Centra za kontrolu otrova na Tehničkom sveučilištu u Münchenu.
- Austrija: Jeftine narudžbe iz Temua i Sheina od 1. srpnja postaju skuplje
- Austrija: Većina građana podržava nova pravila o plaćama
- Rus divljao po Beču, pokušao pobjeći policiji
- Austrija: Gost se razbjesnio jer su mu dodatno naplatili vodu iz slavine
- Austrija: Zakasnio s ORF pristojbom pa dobio dodatne troškove veće od 92 eura


