Sport

SP u košaNjemačka u sjajnom finalu bolja od Srbije

Objavljeno

na

Njemačka je prvi put u svojoj povijesti prvak svijeta u košarci. Nijemci su u Manili u finalu SP-a pobijedili reprezentaciju Srbije 83:77 i došli do povijesne titule prvaka svijeta. Dosad je najveći rezultat Njemačke na svjetskim smotrama bila bronca iz 2002., kad je momčad predvodio legendarni Dirk Nowitzki. U borbi za broncu Kanada je sa 127:118 pobijedila SAD.

Njemačka je tako kao jedina neporažena momčad završila natjecanje na ovom Svjetskom prvenstvu i potpuno zasluženo stigla do naslova. U finalu ih je predvodio 29-godišnji razigravač Dennis Schroder s 28 koševa. Franz Wagner je ubacio 19 poena i imao sedam skokova, dok je velik doprinos dao Johannes Voigtmann s 12 koševa, osam skokova i tri asistencije. Aleksa Avramović je s 21 košem bio najbolji strijelac Srbije u finalu. Bogdan Bogdanović je ubacio 17, a Filip Petrušev 10 poena, piše Index.hr.

U prvom poluvremenu finala u Manili nijedna momčad nije uspjela stvoriti opipljiviju prednost. Reprezentacija Srbije je veći dio vremena provela u vodstvu, ali ono ni u jednom trenutku nije bilo veće od pet koševa. Stoga je rezultat 47:47 nakon prvih 20 minuta bio prilično realan prikaz viđenog na terenu.Treća četvrtina odlučila finaleNo, u trećoj četvrtini je Njemačka predvođena Dennisom Schroderom odigrala sjajnu obranu limitirajući suparnika na samo 10 koševa pa je za posljednjih deset minuta momčad Gordieja Herberta stvorila 12 poena prednosti (69:57).

Reprezentacija Srbije nakon dvije minute igre u posljednjoj četvrtini još uvijek zaostajala za 12 koševa (71:59), da bi na krilima raspoloženog razigravača Alekse Avramovića izabranici Svetislava Pešića malo po malo smanjivali prednost Nijemaca koja je na ulazu u posljednju minutu iznosila samo tri koša (78:75) nakon što je Avramović pogodio sva tri slobodna bacanja.

Sjajni Avramović nije mogao samMarko Gudurić je, nakon Bogdanovićeve ‘krađe’ imao tricu za izjednačenje, da bi na drugoj strani Dennis Schroder izborio dva slobodna bacanja i pogodio samo jedno za 79:75, kad je do kraja ostalo 48 sekundi.Za devet sekundi Gudurić je izborio slobodna bacanja i pogodio oba (79:77), da bi Schroder još jednim sjajnim ulazom odveo Nijemce opet na +4 (81:77) na 21 sekundu prije kraja.Avramović je promašio dalekometnu tricu u sljedećem napadu, a nakon napadačkog skoka Nikole Jovića, Gudurić je bacio loptu u aut. Schroder je 12.6 sekundi prije kraja pogodio oba bacanja za 83:77 i Njemačkoj donio prvi naslov svjetskog prvaka.

Sport

Dvije asistencije Luke Sučića u pobjedi Salzburga, Rapid bolji od Austrije

Objavljeno

na

By

RB Salzburg pobijedio je momčad Austrije Lustenau 7:0, a svoj je doprinos dao i hrvatski reprezentativac Luka Sučić.

RB Salzburg i Austria Lustenau sastali su se u 20. kolu austrijskog prvenstva, a Luka Sučić startao je u početnoj postavi domaćina te već u četvrtoj minuti asistirao Fernandu za vodstvo, da bi početkom drugog poluvremena asistirao i Gloukhu za peti pogodak svoje momčadi.

Igrao je do 66. minute, kada je u igru ušao i Roko Šimić. Sučić je prema ocjenama bio i najbolji igrač utakmice, a sastav iz Salzburga ima 44 boda na vrhu tablice, pet više uz utakmicu više od drugoplasiranog Sturma.

U bečkom derbiju Rapid je pak savladao Austriju rezultatom 3:0.

Nastavi čitati

Sport

Ždrijeb UECL: Dinamo i PAOK u borbi za četvrtfinale

Objavljeno

na

By

Dinamovi nogometaši borit će se za plasman u četvrtfinale UEFA Europa konferencijske lige protiv grčkog PAOK-a.

Tako je odlučio ždrijeb osmine finala u petak u švicarskom Nyonu pri čemu je određeno da će prvi dvoboj biti na rasporedu 7. ožujka u Zagrebu., a uzvrat tjedan kasnije u Solunu.

Dinamo je suparnika izvukao iz „šešira“ u kojem su bili smješteni pobjednici svake od osam skupina iz jesenskog dijela natjecanja. Svi su oni izborili izravan plasman u osminu finala i nisu se morali boriti kroz play-off nokaut faze. U Dinamovoj skupini nenositelja bile su momčadi koje su u prolaz osigurale u četvrtak u uzvratnim dvobojima play-offa, odnosno 1/16 finala. Pobjednik ovih dvaju ogleda plasirat će se u četvrtfinale koje je na rasporedu sredinom travnja.

– Još sam nakon utakmice protiv Betisa rekao da nam je svejedno koga ćemo izvući u ždrijebu, sve su to jako dobre momčadi. Jasno je da ćemo dobro analizirati PAOK, dobro se pripremiti da odigramo dvije prave utakmice i pokušamo proći. Prvi je dvoboj pred našim navijačima što je dobro, pokušat ćemo biti što bolji kako bismo stekli prednost prije uzvrata u Solunu. PAOK je još na početku Sezone igrao protiv našeg predstavnika, Hajduka, pogledat ćemo i te utakmice kao i ove novije. Pripremit ćemo se najbolje što možemo. Znamo da nas tamo čeka uzavrela atmosfera, ali naši su igrači naviknuli igrati u takvom ambijentu – istaknuo je Dinamov trener Sergej Jakirović.

Sport

Evo koliko će Dinamo zaraditi od prolaska Betisa

Objavljeno

na

By

Hrvatski prvak Dinamo odigrao je neriješenih 1:1 s Betisom na Maksimiru te s ukupnih 2:1 prošao u nastavak natjecanja Konferencijske lige.

Nakon prošlotjedne pobjede (1:0) u Sevilli, momčad Dinama ugostila je Betis u Zagrebu u uzvratnoj utakmici doigravanja za plasman u osminu finala Konferencijske lige.

Gosti iz Španjolske poveli su u 38. minuti, kada je Bakambu pogodio petom, a za konačnih 1:1 i prolazak u sljedeći krug natjecanja pobrinuo se Kaneko u 59. minuti, na asistenciju Hoxhe.

Ždrijeb osmine finala na rasporedu je u petak, 23. veljače, s početkom u 13:00 sati. Utakmice osmine finala igraju se 7. i 14. ožujka, a Dinamo će igrati protiv jednog od pobjednika skupina Konferencijske lige: Lillea, Maccabija iz Tel Aviva, Viktorije Plzen, Club Bruggea, Aston Ville, Fiorentine, PAOK-a ili Fenerbahčea.

Prolazak u osminu finala Dinamu je donio 600 tisuća eura. Ranije je zagrebački klub ove sezone zaradio oko 6.7 milijuna eura. Prvo je plasmanom u skupine Konferencijske lige zaradio oko 4.4 milijuna eura, a zatim još malo više od dva milijuna za tri pobjede i prolazak skupine.

Eventualni prolazak u četvrtfinale Dinamu bi donio dodatnih milijun eura, ulazak u polufinale dva, u finale tri, a osvajanje nosi dodatna dva milijuna eura.