Hrvatska Sport Svijet

SP u rukometu: Hrvatska savladala Katar

Foto: HRS / Marin SEGO (55), Mahmoud HASSABALLA (86) during the IHF World Championship 2021 Egypt, Croatia vs Qatar, Borg El Arab Sports Hall, Alexandria, Egypt, 19.01.2021, Mandatory Credit Jozo Cabraja / kolektiff

U vrlo važnoj utakmici prvog kruga SP u rukometu, Hrvatska je u zahtjevnoj utakmici pobijedila Katar 26:23. To znači da Hrvatska u drugi krug prenosi tri boda. Katar će prenijeti dva boda, a Japan jedan, onaj koji je osvojio protiv Hrvatske, u utakmici prvog kola.

Hrvatska je odigrala jednu zrelu i dobru utakmicu te opravdala ulogu favorita. Hrvati su imali prednost tijekom čitavog susreta, no niti u jednom trenutku ona nije iznosila više od tri razlike.

Hrvatska je dobro otvorila susret, a u 12. minuti uspjela je povesti sa 6:3, a prednost od barem dva gola držala je do 10:8. Nakon toga ušlo se u neizvjesnu završnicu prvog poluvremena, no Hrvatska uspijeva na poluvrijeme otići s dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme je ponovno donijelo puno neizvjesnosti, a Katar je uporno prijetio, u nekoliko navrata su došli na minus jedan gol razlike, ali pobjedu Hrvatskoj je osigurao sjajni Šego koji je obranio čak 4 sedmerca.

U drugom poluvremenu Katar se u nekoliko navrata približio na samo gol zaostatka, no da ne bi došlo do preokreta pobrinuo se odlični vratar Šego koji je obranio čak četiri sedmerca suparnika. Manuel Štrlek postigao je šest golova za Hrvatsku, po pet su dodali Marino Marić i Marko Mamić, dok je Frankis Marzo postigao sedam pogodaka za Katar.

Prvi suparnik Hrvatske u drugom krugu bit će Bahrein, koji je zauzeo treće mjesto u skupini D. Pored Bahreina Hrvatska će u drugoj fazi snage odmjeriti i s Argentinom i Danskom. Samo dvije prvoplasirane reprezentacije iz drugog kruga plasirat će se u četvrtfinale.

HRVATSKA: Pešić 4/12, Šego 6/20, Marić 5/7, Duvnjak 1/4, Horvat 3/4, Kević 0/1, Šarac 0/1, Štrlek 6/8, Čupić 2/5, Musa 1/1, Mamić 5/5, Šebetić 0/1, Brozović -/-, Mandić -/- , Jaganjac -/-, Martinović 3/6, izbornik :Lino Červar

KATAR: Šarić 3/16, Abidi 7/19, Alkrad -/-, Mabrouk -/- , Madadi 4/9, Marzo 7/13, Sassi -/-, Damjanović -/-, Berrached 3/3, Sami 1/1, Ben Ali 4/4, Guehis -/- , Abdelfattah -/-, Dhiab -/-, Hassaballa 1/3, Zakkkar 4/7, izbornik: Valero Rivera