Beč
28. rujna 2022.
Hrvatska Sport

LP: Dinamo ispao, RB Salzburg prošao dalje

U uzvratu play-offa Lige prvaka, Dinamo i Šerif odigrali su utakmicu bez pogodaka, čime je moldavski prvak osigurao mjesto u Ligi prvaka.

Šerif je u prvoj utakmici posljednjeg pretkola Lige prvaka pobijedio Dinamo rezultatom 3:0, a hrvatski prvak taj zaostatak nije uspio nadoknaditi na svom terenu – zagrebački je dvoboj završen 0:0.

Modri će tako preseliti u Europsku ligu, a svoje će suparnike u skupini saznati nakon ždrijeba koji je na rasporedu u petak, 27. kolovoza.

Prošle je sezone Dinamo u Europskoj ligi osvojio prvo mjesto u skupini, u konkurenciji Wolfsbergera, Feyenoorda i moskovskog CSKA, da bi potom izbacio Krasnodar te u povijesnom nastupu i Tottenham. Zaustavio ga je tek kasniji osvajač trofeja, španjolski Villarreal, piše hns-cff.hr.

Nogometaši Red Bull Salzburga plasirali su se u Ligu prvaka. Oni su i u uzvratnu bili bolji od Brondbyja te su slavili 2:1. Već u 4. minuti za vodstvo Salzburga zabio je slovenski reprezentativac Šeško. Na 2:0 povećao je u 10. minuti Aaronson. Do kraja susreta Brondby je samo uspio ublažiti poraz. Za konačnih 1:2 zabio je Maxso u 62. minuti susreta.

Spomenimo i da je mladi hrvatski reprezentativac Petar Sučić odigrao cijelu utakmicu u pobjedi svoje momčadi.