Beč
26. rujna 2022.
Hrvatska Sport

LIGA NACIJA: Hrvatska pobijedila Švedsku

Hrvatska nogometna reprezentacija je u sklopu trećeg kola A Lige nacije pobijedila Švedsku sa 2:1. Ovom pobjedom Vatreni su napravili korak dalje prema izbjegavanju posljednjeg mjesta koje vodi u nižu ligu B.

Svoje prve ovogodišnje bodove u Ligi nacija Vatreni su ostvarili pred 2.000 gledatelja na kišnom i hladnom Maksimiru. Izbornik Zlatko Dalić je na klupi ostavio sve napadače te Domagoja Vidu.

Već u desetoj minuti vidjeli smo loptu u golu Švedske. Pogodak je postigao Josip Brekalo, no zbog zaleđa, sudac Beaton opravdano poništava vodstvo Hrvatske. Nakon toga slijede pokušaji Modrića, Vlašića i Perišića, ali bez golova.

U 32. minuti Modrić je oduzeo loptu na sredini terena, dodao do Perišića koji nakon prodora ubacuje loptu u šesnaesterac, gdje Brekalo namješta Vlašiću za vodstvo do 1:0. Prvu pravu priliku su Skandinavci imali u posljednjoj minuti poluvremena.

Šest minuta nakon nastavka igre, nakon akcije Kuluševskog Lovren nehotice u šesnaestercu pada te rukom preusmjerava loptu u ruke Livakovića. Šveđani su tražili udarac s bijele točke, jer je Lovrenovo igranje rukom spriječilo put lopte do Isaka koji bi morao samo pospremiti loptu u mrežu.

Nakon lijepe akcije, Švedska preko Marcusa Berga poravnava na 1:1. Preko Juventusovog Kuluševskog i Leipzigovog Forsberga Šveđani igraju mnogo bolje, a Hrvatska izgleda blijedo u drugom poluvremenu. Ipak, u 84. minuti Perišić asistira za pogodak Andreja Kramarića, koji je ušao prije nepunih desetak minuta. Pogodak Hoffenheimovog napadača će biti i konačan rezultat – 2:1.

Zbog žutih kartona Brozović nema pravo nastupa protiv Francuske u srijedu.

HRVATSKA 2:1 ŠVEDSKA (Vlašić 32′, Kramarić 84′ / Berg 66′)