Hrvatska Sport

Hrvatska remizirala s Turskom u ludoj utakmici

Ludu prijateljsku utakmicu odigrale su reprezentacije Turske i Hrvatske (3:3) u Istanbulu. Doprvak svijeta je igrao u kombiniranom sastavu.

Izbornik Zlatko Dalić iskoristio je ovu prijateljsku utakmicu kako bi isprobao pojedine igrače na novim pozicijama u reprezentaciji. Zbog ugovora s UEFA-om, kojeg imaju mnoge velike reprezentacije, financijski je bitno igrati ove sportski nebitne utakmice. Mnogi igrači i njihovi klubovi su striktno protiv ovih utakmica, a dosta igrača nije dobilo dozvolu od svojih država ili regija u kojima igraju zbog mjera suzbijanja širenja koronavirusa.

Početak utakmice je Hrvatska otvorila bolje od domaćina. Oršić je bio jedan od boljih na početku, a u 16. minuti je ubacio Pongračiću koji je zakasnio na njegovu loptu. Sedam minuta kasnije ni iz čega domaćin dolazi u vodstvo nakon greške Domagoja Vide i Milana Badelja. Isti dodaje loptu Vidi, a loptu oduzima Tosun, nakon čega će Vida zakasniti sa startom i skriviti jedanaesterac. Cenk Tosun je iskoristio priliku i pogodio s bijele točke za 1:0.

Do izjednačenja su Vatreni došli već u 32. minuti. Napadač Budimir je na asistenciju Melnjaka pogodio za poravnanje. U 41. minuti Turska ponovno dolazi do vodstva nakon odlične kombinacije Erkina i Türüça, koji ulazi u šesnaesterac i iskosa s lijeve strane probija vratara Slugu za 2:1. Tako će Turska s dva udarca u prvom poluvremenu postići dva pogotka.

U 53. minuti Oršić i Brekalo kombiniraju i dodaju loptu Budimiru, koji je na sebe navukao tri protivnička igrača i nije mogao do lopte, ali situaciju koristi Mario Pašalić koji pogađa za ponovno poravnanje rezultata. Samo dvije minute kasnije Oršić ubacuje s lijeve strane, a Brekalo uz pomoć ramena skreće loptu u gol za 2:3.

Nažalost, vodstvo je trajalo samo tri minute, jer će Cengiz Under postići pogodak za konačnih 3:3. Tosun je petom proigrao Undera, a ovaj snažnim udarcem pogađa za poravnanje rezultata.

Poslije izjednačenja veliku priliku će imati Rog, ali promjene rezultata nije bilo. Među najboljim igračima Hrvatske se mogu spomenuti Mislav Oršić i Ante Budimir, a dobru utakmicu su odigrali Melnjak i Brekalo. Obrana ponovno prima previše pogodaka, što počinje biti noćna mora hrvatske reprezentacije.

Prelako primamo golove, to me stvarno zabrinjava. Svaki prelazak protivnika preko centra bio je gol. Protivnik ništa ne odigra, a mi gubimo 2:1, to me jako brine i to moramo popraviti. Morali smo dobiti utakmicu, a ne primiti treći gol. Dugačke lopte su nam problem. Na svaki zamah protivničkog stopera ili beka mi izlazimo na ofsajd i onda ispadamo“, jasno je kritizirao svoju momčad Dalić.

Podsjećamo, Hrvatski nogometni savez je objavio informaciju kako je Domagoj Vida zaražen koronavirusom. Rezultat testova igrača su dobili za vrijeme utakmice. Vidu je u prvom poluvremenu zamijenio Filip Uremović, nakon čega je HNS-ova liječnička služba izolirala Vidu.

TURSKA 3:3 HRVATSKA (Tosun 23′-11m, Türuç 40′, Ünder 58′ / Budimir 32′, Pašalić 53′, Brekalo 56′)