Ono što su već ranije i najavljivali sada su i potvrdili. Herbert Kickl i Slobodarska stranka Austrije (FPÖ) 20. studenog u centru Beča organiziraju veliki prosvjed protiv aktualnih koronavirus mjera te lockdowna za necijepljene osobe.
“Da, izlazimo na ulice. Dana 20. studenog u Beču. Za slobodu, ljudsko dostojanstvo i protiv podjele društva kroz neodgovornu korona politiku vlasti, koja stanovništvo čini žrtvenim jarcem za svoj neuspjeh”, poručio je Kickl.
Kickl je rekao i kako na ove prosvjede poziva sve ljude bez obzira na njihovo političko opredjeljenje. “Svi su pozvani da budu tamo, jer su svi izravno ili neizravno pogođeni ludilom. Suočeni s ovim ogromnim izazovom s kojim se svi suočavamo, svjetonazor više ne smije igrati ulogu”, poručio je predsjednik FPÖ-a.
Kickl je poručio u da ovim prosvjedom žele na neki način postati platforma za sve one koji više ne žele samo sjediti i gledati što se događa.
Predsjednik FPÖ-a je rekao i kako točna lokacija još uvijek nije potvrđena, ali i da će svakako biti u centru Beča te da će još o svemu na vrijem obavijestiti javnost.


