Sport

ECDC: Oko 2500 slučajeva zaraze povezana su s Europskim prvenstvom

Objavljeno

na

Zdravstveno tijelo Europske unije ECDC registriralo je više od 2500 slučajeva zaraze koronavirusom koja se dovode u vezu s utakmicama na Europskom nogometnom prvenstvu. U trećem tjednu prvenstva, zabilježen je značajan porast broja zaraza u odnosu na prethodna dva tjedna.

Prema riječima direktorice Vicky Lefevre slučajevi zaraze u sedam zemalja mogli bi biti povezani s Europskim prvenstvom. Najviše je pogođena Škotska, a u Finskoj je registrirano 436 slučajeva, posebno nakon što su finski nogometaši igrali u Rusiji. Slučajevi su prijavljeni i iz Danske, Francuske, Švedske, Hrvatske i Nizozemske.

Nije sigurno gdje su se pogođeni navijači točno zarazili. To se moglo dogoditi na stadionima, kao i u navijačkim zonama, tijekom putovanja te na privatnim druženjima prije utakmica. Veliki događaji s gužvom i dalje su ispunjeni rizicima, rekla je Lefevre.

Stručnjaci ističu prijetnju koju predstavlja nova Delta varijanta. Tijekom Europskog prvenstva pozitivan je bio i Ivan Perišić.

By

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić postigao je dva pogotka i upisao asistenciju u uvjerljivoj pobjedi RB Salzburga (7:1) nad LASK-om.

Sučić je zabio u 8. i 61. minuti iz jedanaesterca, a među strijelce su se upisali i Sekou Koita (7’, 72’), Strahinja Pavlović (36’), Karim Konate (67’) i Dorgeles Nene (78’). Za goste je zabio Moses Usor (25’). Sučić je za domaćine igrao dio cijeli susret, dok je na suprotnoj strani Marin Ljubičić igrao do 88. minute.

Uvjerljiva pobjeda nije bila dovoljna za obranu naslova prvaka koji je četvrti put u povijesti osvojio Sturm iz Graza, prekinuvši desetogodišnju vladavinu RB Salzburga.

Sturm je zadnje kolo dočekao s dva boda više od RB Salzburga i na svom travnjaku pobjedom 2:0 protiv Austrije Klagenfurt osvojio prvi naslov nakon 2011. godine.

Nastavi čitati

Sport

Gvardiol i Kovačić osvojili titulu prvaka Engleske

Objavljeno

na

By

Hrvatski reprezentativci u redovima Manchester Cityja slave novi trofej, osvajanje naslova najbolje momčadi u Premiershipu.

U posljednjem kolu engleskog nogometnog prvenstva, Manchester City kod kuće je pobijedio West Ham 3:1, što je branitelju naslova bilo dovoljno za potvrdu četvrtog uzastopnog naslova prvaka.

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu, dok je Mateo Kovačić ušao u završnici. S Manchester Cityjem već su osvojili Europski superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo, a idući vikend igraju i finale FA kupa protiv Manchester Uniteda.

Sport

Sturm iz Graza osvojio duplu krunu u Austriji

Objavljeno

na

By

Sturm iz Graza osvojio je titulu prvaka Austrije, nakon što su pobijedili Austriju iz Klagenfurta.

Momčadi iz Graza jučer je odgovarala pobjeda, kako bi bez obzira na rezultat RB Salzburga osvojili četvrtu titulu prvaka u povijesti.

Za njih su golove postigli Gregori Wutrich u 69. minuti i Amady Camara u 90. minuti.

Sturm je pobjedom prekinuo niz od deset uzastopnih titula koje je Salzburg osvojio. Prethodno su osvojili i Kup Austrije, te se tako okitili duplom krunom u ovoj sezoni.