Beč
27. rujna 2022.
Sport Svijet

Bayern München osvojio titulu svjetskog prvaka

Njemački prvak Bayern München osvojio je svoju šestu titulu u sezoni i tako postao tek druga momčad u povijesti nogometa s ovim uspjehom. U finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Kataru pobijedili su meksičkog predstavnika UANL Tigres s minimalnih 1:0.

Meksikanci su stabilnom defenzivom namučili Bayern koji je dosta prilika promašio. Bayern je bez Müllera (pozitivan na koronavirus) i Boatenga (obiteljski razlozi) igrao s Gnabryjem i Saneom u napadu te Lucasom Hernandezom i Daviesom u obrani.

U 18. minuti je poništen prelijep pogodaka Kimmicha zbog toga što je Lewandowski stajao u putanji lopte i tako zasmetao vrataru Guzmanu. Velike prilike su u prvom poluvremenu imali Coman, Davies i Sane, koji je pogodio gredu. Poluvrijeme je završilo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Gnabry i Lewandowski propuštaju prilike za vodstvo Bayerna. U 59. minuti nakon obrane Guzmana lopta dolazi do Pavarda koji postiže zlatni pogodak za osvajanje titule. Do kraja utakmice je Tolisso pogodio vratnicu i ostalo je na 1:0.

Tako je Bayern postao tek druga momčad koja je osvojila sve moguće titule u jednoj sezoni: Ligu prvaka, DFB-Pokal (njemački kup), Bundesligu (njemačku ligu), europski i njemački superkup te Svjetsko klupsko prvenstvo. Isto je uspjela samo Guardiolina Barcelona 2009. godine, a video porukom je bivši trener Bayerna i Barcelone pozvao Flicka na duel njegove momčadi iz 2009. s njegovom momčadi iz 2021. godine.

BAYERN 1:0 UANL TIGRES
Pavard 59′
BAY: Neuer – Davies, Lucas, Süle, Pavard – Alaba, Kimmich – Coman (73′ Costa), Gnabry (64′ Tolisso), Sane (73′ Musiala) – Lewandowski (73′ Choupo-Moting)
UANL: N. Guzman – L. Rodriguez, Reyes, Salcedo, Duenas – Quinones, Carioca, C. Pizarro, Aquino – C. Gonzalez, Gignag