Austrija Hrvatska Sport Svijet

ATP Finals: Medvedev bolji od Thiema, Mektić slavio u parovima

Jučerašnjim finalima ATP Finals završena je ovogodišnja teniska sezona.

U pojedinačnoj konkurenciji do finala su došli Medvedev (Rusija) i Thiem (Austrija). Rus je slavio rezultatom 2:1 ( 4:6, 7:6 (2), 6:4 ). Prvi set je otišao u ruke Thiema, kod rezultata 3:2 radi break i mirno privodi prvi set kraju. Drugi set je otišao do 13. igre, u kojoj kod 2:2 Rus uzima pet uzastopnih poena te izjednačuje na 1:1. U odlučujućem trećem setu bolji je bio Medvedev te uz jedan break uzima treći set rezultatom 6:4.

Rus je na putu do naslova pobijedio prva tri igrača svijeta. U skupini je bio bolji od Novaka Đokovića, u polufinalu od Rafaela Nadala tu u finalu od Dominica Thiema.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić je u paru s Nizozemcem Koolhofom osvojio ATP Finals u konkurenciji parova. Oni su u finalu bili bolji od Austrijanca Jürgena Melzera i Francuza Edouarda Roger-Vasselina rezultatom 2:1 (6:2, 3:6, 10:5).

Mektić i Koolhof odlično su otvorili meč te su prvi set suvereno osvojili 6:2. U drugom setu jedan break je bio dovoljan za Melzera i Roger-Vasselina te oni osvajaju taj set 6:3. Ipak, u trećem setu mirniji su bili Mektić i Koolhof te dolaze do pobjede 10:5.
Zanimljivost vezana uz par Mektić/Koolhof je i to da im je ovo prva zajednička titula. Tako su ušli u povijest kao prvi par koji je svoju prvu titulu osvojio na ATP Finalsu.