Austrija Sport

Rukomet: Austrija ispala sa Svjetskog prvenstva

Tri poraza u tri utakmice grupne faze rukometnog Svjetskog prvenstva u Egiptu rezultirala su asluženim ispadanjem Austrije. U posljednjoj utakmici skupine E, Norveška je bila jača od izabranika Aleša Pajoviča sa 38:29 (20:17).

Norveška, jedan od favorita ovogodišnjeg prvenstva, koncentrirano je i mirno igrala tijekom cijele utakmice, zbog čega nije bilo ni šanse za Austriju. Vratar Florian Kaiper je bio dobar u prvom poluvremenu pa je Austrija na odmor otišla s minus tri gola razlike.

Nakon početka drugog poluvremena, Norveška je već u 41. minuti vodila s devet pogodaka razlike. Svi igrači su došli do prilike u ovoj utakmici, što je rezultiralo porazom od devet pogodaka razlike. Sažetke utakmice požete pogledati u videoteci ORF-a.

Za Austriju ovo nije kraj putovanja u Egiptu, jer će nastupati na tzv. „President’s Cup“, gdje nastupaju sve posljednjeplasirane momčadi grupne faze. Zajedno sa Južnom Korejom, Marokom i Čileom će biti u borbi za plasman između 25. i 32. mjesta. Sve utakmice možete pratiti na ORF Sport+.

NORVEŠKA 38:29 AUSTRIJA
NOR:
Sagosen 9, Tonnesen, Blonz po 7, O’Sullivan 5, Gulliksen, Johannessen po 3, Overby 2, Solstag, Björnsen po jedan pogodak
AUT: R. Weber, T. Wagner po 6, Hutecek 4, Frimmel 3, Herbuger, Jochmann, Stevanović, Ranftl po 2, M. Hermann, Jurić po jedan pogodak