Sport Svijet

ROLAND GARROS: Nadal razbio Đokovića za 20. Grand slam naslov

Fenomenalnom igrom drugi tenisač svijeta Rafael Nadal prepustio je Novaku Đokoviću (1.) samo sedam gemova u finalu French Opena. Đoković protiv sjajne igre Nadala nije mogao ništa. Ovo je Nadalu 100. pobjeda na Roland Garrosu, njegova 13. titula u Parizu te ukupno 20. Grand slam turnir u karijeri!

Španjolac je od prvog trenutka igrao skoro pa bez greške, pogađao linije i nervirao prvog tenisača svijeta, koji je u momentima igrao na svom vrhuncu i opet nije mogao ništa.

Prvi set je trajao 48 minuta, ali je završio s nevjerojatnih 6-0 za Nadala. U prvom gemu drugog seta Španjolac je odmah uzeo break i tako pokazao kako će izgledati i drugi set. Nakon dugih i sjajnih poena Nadal je većinom izlazio kao pobjednik, zbog čega je drugi set završio sa 6-2 za Španjolca.

Treći set je donio dosta bolju igru Srbina, koji Nadalu uzima break i tako sebi otvara mogućnost povratka u igru. Ipak, Nadal uzima Noletov servis i vraća rezultat na 5-5. Tada Đoković gubi svoj servis i svojim govorom tijela pokazuje da ne može bolje. Treći set završava sa 7-5 za Nadala. Bilo je to uvjerljivih 3:0 u setovima poslije dva sata i 41 minutu igre.

U 102 susreta na terenima Roland Garrosa, 34-godišnji Nadal je izgubio samo dva meča – 2009. u osmini finala protiv Robina Söderlinga i u 2015. u četvrtfinalu protiv današnjeg protivnika. Svih 13 finala je osvojio, a ujedno je i s ovim turnirom ostvario 20 grand slam titula, s čime je izjednačio rekord Rogera Federera.

Ovdje pobijediti u ovoj jako teškoj godini mi mnogo znači. Danas ne mislim na Rogera i sjajne brojke. Roland Garros mi znači sve“, izjavio je Nadal. Đoković je pokazao puno poštovanje svom protivniku: „Što ti činiš na ovom terenu je nevjerojatno. To sam danas osjetio na svojoj koži. Danas sam definitivno pobijeđen od boljeg igrača“.