Austrija Sport

LIGA NACIJA: Austrija minimalcem preuzela vodstvo u grupi

Nakon jedne pobjede i jednog poraza u UEFA Ligi nacija, Austrija je u Sjevernoj Irskoj ostvarila svoju drugu pobjedu u skupini 1 lige B. Ovom pobjedom Austrija dolazi na prvo mjesto skupine.

Izbornik Franco Foda vratio je u momčad osvajača Lige prvaka Davida Alabu, ali ovaj put na poziciju lijevog beka, koju je nekada igrao u Bayernu. Svoj debi u prvoj postavi imao je LASK-ov krilni igrač Reinhold Ranftl.

Austrija je od prve minute izgledala svježije i agresivnije na terenu, ponajprije zbog toga što je Sjeverna Irska u četvrtak igrala 120 minuta u play-offu prve Lige nacija u Bosni i Hercegovini. Najveći problem Austrije je manjak prilika koje kreiraju. Veliku priliku u 24. minuti je nakon slobodnog udarca Alabe imao Martin Hinteregger, kojem se lopta odbila na glavu, ali ne pogađa za vodstvo.

Hoffenheimov Baumgartner je uzeo loptu sjevernoirskom Cathcartu te išao sam prema golu gostiju i promašio. Istu priliku je u 35. minuti imao Baumgartner na asistenciju Gregoritscha ali pogotka nije bilo.

Nakon toliko prilika, Austrija je napokon uspjela doći u vodstvo tri minute prije kraja prvog poluvremena. Hinteregger je odličnim centaršutom pronašao Augsburgovog Gregoritscha koji glavom postiže zgoditak za zasluženih 1:0. Ovo je Gregoritschu drugi pogodak u ovoj sezoni.

Drugo poluvrijeme je donijelo nešto borbeniju igru domaćina, ali je i Austrija igrala nešto opuštenije. Braniči Hinteregger, Ilsanker i Dragović nisu imali velikog posla, a u igru je u drugom poluvremenu ušao Adrian Grbić umjesto strijelca jedinog pogotka – Gregoritscha.

Sažetke večerašnje utakmice možete pogledati u videoteci ORF-a.

Sljedeću utakmicu Austrija igra u gostima kod Rumunjske, koja se nalazi na trećem mjestu. Utakmica počinje u srijedu, 20.45 h (prijenos na ORF1).

U ostalim utakmicama, izdvajamo remi u duelu svjetskog i europskog prvaka između Francuske i Portugala bez pogodaka, bod Bosne i Hercegovine protiv Nizozemske s istim rezultatom, Srbije je kod kuće izgubila protiv Mađarske s 0:1, a Slovenija je slavila kod Kosova (1:0).

SJEVERNA IRSKA 0:1 AUSTRIJA (Gregoritsch 42′)