Hrvatska Sport

Hrvatska bolja od Mađarske, briljirao Ivan Martinović

Hrvatska je u okviru Euro Cupa savladala momčad Mađarske rezultatom 31:27. Najbolji u hrvatskim redovima bio je Bečanin Ivan Martinović. EURO Cup je natjecanje koje okuplja dva domaćina predstojeće europske smotre (Mađarska i Slovačka) te aktualnog prvaka i viceprvaka Europe (Španjolska i Hrvatska) koji su već izboriti plasman na sljedeće EP.

Bila je ovo prva utakmica za hrvatsku rukometnu reprezentaciju nakon 6. siječnja i finala EP-a protiv Španjolske (20:22). U zanimljivom susretu protiv Mađara naši reprezentativci pokazali su dva lica, ali su zasluženo slavili. Hrvatska je bolje otvorila susret, povela s 5:2 te čitavo prvo poluvrijeme održavala vodstvo da bi na kraju na odmor otišli s +4 gola razlike.

Drugo poluvrijeme donijelo je slabije izdanje naših rukometaša, a posebice je loše bilo otvaranje drugog dijela. Bilo je neizvjesno sve do samog kraja, ali u 56. minuti Šego brani sedmerac kada je Hrvatska imala vodstvo od plus dva gola razlike. Do kraja su naši povećali vodstvo, a konačan rezultat je bio 31:27 za Hrvatsku.

Najbolji u redovima Hrvatske bili su Bečanin Ivan Martinović koji je zabio 6 pogodaka i upisao dvije asistencije. Šest je zabio i Štrlek, pet Duvnjak uz čak sedam asista.