Beč
28. rujna 2022.
Sport Svijet

DOIGRAVANJE ZA EURO: BiH ispala, Srbija i Sj. Makedonija prošli dalje

U četvrtak navečer odigrane su utakmice polufinala doigravanja za Europsko prvenstvo koje bi se sljedeće godine trebalo održati u 13 zemalja. Reprezentacije Srbije i Sjeverne Makedonije uspjele su ući u finala, dok je Bosna i Hercegovina ispala nakon jedanaesteraca .

Bosna i Hercegovina je odlično krenula u utakmicu protiv Sjeverne Irske i napadačkom igrom povela u 13. minuti. Nakon asistencije Cipetića, loptu je u mrežu pospremio igrač Milana, Rade Krunić. Nekoliko prilika do kraja poluvremena imali su Pjanić i Krunić, ali je ostalo 1:0 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nestanak hrabre i napadačke igre Zmajeva, zbog čega je Sjeverna Irska ubrzo nakon početka drugog poluvremena izjednačila preko McGinna. Golman Šehić je u dva navrata spasio BiH, nakon čega se otišlo u produžetke u kojim BiH nije imala sreće. U lutriji jedanaesteraca najveći peh su imali Haris Hajradinović i Edin Višća, dok su gosti bili precizni u četri od pet puta te su tako izborili finale.

Srbija je u Oslu nakon produžetaka pobijedila protiv Norveške. Orlovi su bili mnogo bolja momčad od domaće Norveške, a nevjerojatno je kakve su stopostotne prilike promašili Mitrović, Đuričić i Lazović. Prvo poluvrijeme gotovo da nije donijelo niti jednu priliku Norvežana, a onda je u 40. minuti loptu s gol crte očistio Maksimović.

Nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru, Napolijev MilinkovićSavić postiže pogodak za vodstvo. Radost Srbije trajala je samo pet minuta, kada je iz ničega domaćin izjednačio preko Normanna. U produžetcima je Milinković-Savić krasnim lobom prebacio golmana Jarsteina za veliki prolazak.

Momčad Sjeverne Makedonije bi mogla biti protivnik Austrije u grupnoj fazi EURO-a 2021. godine. Za to mjesto će se boriti protiv Gruzije, nakon što su pobijedili Kosovo sa 2:1.

12. studenog su na rasporedu sljedeća finala: Gruzija-Sj. Makedonija (18 sati), Srbija-Škotska, Mađarska-Island, Sjeverna Irska-Slovačka (od 20.45 sati).