Jedan od najbogatijih i najmoćnijih ljudi na svijetu Bill Gates smatra kako bi se svijet do kraja 2022. godine trebao vratiti u normalu. Prema njegovim riječima to bi trebalo biti moguće uz cjepiva protiv koronavirusa koja će omogućiti pobjedu protiv koronavirusa.
Gates, milijarder i suosnivač Microsofta je s čelne pozicije te tvrtke odstupio 2014. godine. U borbi protiv pandemije koronavirusa Gates je vrlo aktivan, a Zaklada njega i njegove supruge je za globalni odgovor na pandemiju koronavirusa uložila gotovo 2 milijarde dolara. To uključuje podršku za neke proizvođače cjepiva, dijagnostiku i potencijalne načine liječenja.
“Ovo je nevjerojatna tragedija, no do kraja 2022. trebali bismo se u potpunosti vratiti u normalu”, pojasnio je Gates.
Program COVAX, uz potporu Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) i Globalnog saveza za cjepiva i imunizaciju (GAVI), nastoji osigurati dvije milijarde doza cjepiva za siromašnije zemlje do kraja 2021.
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke
- Skandal u Austriji: Liječnik osumnjičen za seksualno zlostavljanje pacijentica tijekom pregleda


