Novi bijeg iz zatvora dogodio se u utorak ujutro u Donjoj Austriji. Ovoga puta zatvorenik je pobjegao iz zatvora u Korneuburgu. Od tada mu nema ni traga.
“Potraga je do sada bila negativna”, potvrdio je policijski glasnogovornik Raimund Schwaigerlehner u srijedu na upit. Još se ne zna kako se zarobljenik uspio probiti izvan zatvora i neopaženo pobjeći.
Nestali zatvorenik je 23-godišnji austrijski državljanin i navodno se ne smatra opasnim.
“S obzirom na kratku preostalu kaznu od samo tri mjeseca koja mu je ostala, nije bilo opasnosti od bijega”, naglašeno je. Za zatvorenikom su odmah pojurili zatvorski čuvari. Ali bez uspjeha.
Ovo je već treći bijeg iz zatvora u proteklih nekoliko mjeseci.


