Nezaposlenost u Austriji po prvi je put službeno pala ispod razine prije krize.
Broj nezaposlenih i onih koji se školuju preko AMS-a po prvi je put 332.457, što je ispod razine pretkriznog razdoblja kada je posao tražilo 333.922 ljudi. Za ministra rada Martina Kochera (ÖVP) daljnji oporavak na tržištu rada izuzetno je pozitivna vijest, a ministar nije krio zadovoljstvo rezultatima.
Ministar je istaknuo i da je na jednom od školovanja AMS-a nešto veći broj ljudi, ali to je sve posljedica vladine ofenzive na tržište rada.
“Relativno veliki broj ljudi na školovanju ili obuci kod AMS-a prvenstveno je posljedica naših kvalifikacijskih mjera, a sve kao dio ofenzive na tržište rada kojom nastojimo ljude spremiti za nove radne izazove. Kvalifikacije su ključne za tržište rada, posebno s obzirom na trenutačno rekordan broj slobodnih radnih mjesta”, zaključio je ministar Kocher.


