Prije par dana u Hrvatskoj se dogodila velika tragedija. Dječak iz Zagreba star 13 godina preminuo je nakon posjete kinu u kojemu je konzumirao veće količine energetskog napitka.
Prema pisanju hrvatskih medija ministar zdravstva Vili Beroš pokrenuo je osnivanje radne skupine, a sve u svrhu zabrane prodaje te konzumacije energetskih napitaka maloljetnim osobama. Radna skupina trebala bi raditi i na drugim zakonskim ograničenjima kojima bi se smanjila dostupnost energetskih pića maloljetnim osobama.
Ministar Beroš je svoj zahtjev adresirao na pet ministarstava te je od njih zatražio da hitno imenuju svoje predstavnike u ovu radnu skupinu.
Radna skupina razmišljat će o dvije varijante. Jedna je zabrana prodaje energetskih napitaka za mlađe od 15 godina, a druga je zabrana prodaje energetskih napitaka svim maloljetnim osobama.
- Ukrajina drastično povećava plaće vojnicima: Plaće i do 8.900 eura mjesečno
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke


