Unatoč strogom lockdownu koji je već dugo na snazi, Njemačka nikako ne uspijeva obuzdati pandemiju koronavirusa. Njemačka kancelarka Angela Merkel naglasila je u subotu kako Njemačku čeka nekoliko jako teških tjedana. Novo produljenje mjera na snagu stupa sutra. Njemačka vlada se također suočava sa sve glasnijim kritikama o sporosti procesa cijepljenja u Njemačkoj.
„Radi se o polaganom početku procesa cijepljenja. Nekoliko stotina tisuća je cijepljeno i svakim danom ih je sve više. No tempo će se ubrzati“, poručila je njemačka kancelarka Angela Merkel u redovnom obraćanju te dodala da će cjepiva biti dovoljno za sve koji se žele cijepiti protiv koronavirusa.
Merkel ja branila zajednički proces nabave cjepiva na razini EU, ističući kako se radi o dobroj strategiji cijepljenja. „Ja sam i dalje uvjerena da je strategija europskog puta u nabavci cjepiva bila ispravna“, pojasnila je Angela Merkel te dodala da niti jedna zemlja, pa ni Njemačka, ne bi bila sigurna od virusa ako to nisu i njezini prijatelji i susjedi.
Njemačka kancelarka je još jednom upozorila ako će sljedeći tjedni u borbi protiv pandemije biti izuzetno teški. „Medicinsko osoblje je na rubu snaga. I ono što čujemo o novom soju virusa ne umanjuje brige nego ih naprotiv povećava“.
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke
- Skandal u Austriji: Liječnik osumnjičen za seksualno zlostavljanje pacijentica tijekom pregleda
- Nakon Pridea u Beču ostale tone otpada: Građani zgroženi prizorima nereda


