Foto: Pixabay

“Krađa stoljeća”: U Zagrebu netko ukrao tramvaj pa ga vozio gradom i onda pobjegao

Nepoznata je osoba u srijedu u večernjim satima ušla u tramvaj poduzeća za javni prijevoz Zagrebački električni tramvaj (ZET) koji je bio parkiran kod okretišta tramvaja u četvrti Ljubljanica te se s njime odvezao 1,4 kilometra do stanice Badalićeva u Tratinskoj ulici, piše 24sata.

Nakon što je stigao do stanice, napustio je tramvaj te se od njega udaljio u nepoznatom smjeru.

PU zagrebačka o incidentu je obaviještena oko 23:15 sati.

@zagrebinfo U srijedu navečer je ukraden tramvaj sa zagrebačke Remize. Evo kako je to zvučalo #zagrebinfo #kradja #remiza #tramvaj #krađa ♬ original sound – zagreb.info

– Zasad znamo da u tramvaju nije bilo putnika te nitko nije ozlijeđen. Kriminalističko istraživanje je u tijeku te utvrđujemo i dalje sve činjenice o događaju – rekli su iz policije.

Navodi se i da se pregledavaju videozapisi koje su načinile sigurnosne kamere u tramvaju.

ZET je potvrdio da se krađa dogodila te rekao da se radilo o niskopodnom tramvaju koji je bio spreman za uključivanje u promet. ZET je dodao da tramvaj nije oštećen.

ZET istražuje incident kako bi utvrdio tko je odgovoran za propust koji je doveo do krađe.

NE PROPUSTITE