Minusi i vrlo hladno vrijeme u prosincu doveli su do popunjenih kapaciteta smještaja za beskućnike u Salzburgu. Iz tog razloga je jedna žena sa suprugom spavala u centru grada kod katedrale u staroj jezgri grada zbog čega je sada dobila novčanu kaznu u iznosu od 150 eura.
Ukoliko žena ne može isplatiti kaznu, odspavat će dvije noći u pritvoru. „Prekršili ste javnu pristojnost na određenom mjestu u određeno vrijeme ležeći ili sjedeći na podu“, stoji u kazni, s tim je žena prekršila Zakon o državnoj sigurnosti u Salzburgu.
Platforma za ljudska prava podnijela je žalbu na kaznu, jer je žena tamo ostala sa suprugom zbog popunjenosti kapaciteta smještaja za beskućnike. Beskućnici je policija osobno uručila obavijest o kazni, budući da nema adresu prebivališta.
Grad Salzburg je slične kazne dijelio i na ljeto, kada su zbog pandemije bili mnogi smještaji zatvoreni. Trenutno se u Salzburgu nalazi mjesta za 140 beskućnika, a prije nekoliko dana je hotel Wolfgang’s na Glavnom kolodvoru pretvoren u smještaj za beskućnike.
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke
- Skandal u Austriji: Liječnik osumnjičen za seksualno zlostavljanje pacijentica tijekom pregleda


