Za vikend se u Beču ponovno očekuju veliki prosvjedi protiv mjera u suzbijanju širenja koronavirusa. Zbog toga je željeznički prijevoznik Westbahn najavio da će sve prosvjednike, koji ne budu nositi zaštitne FFP2 maske u vlaku, izbaciti iz vagona.
Westbahn će prvo sve putnike koji se ne budu pridržavali mjera zamoliti da napuste vlak, a ako ne budu slijedili zamolbu, morat će se obavijestiti policija.
Iz ÖBB-a su priopćili kako je sloboda izražavanja u zakonskom okviru „veliko dobro našeg društva“, ali sigurnost i zdravlje svih putnika i zaposlenika su na prvom mjestu. S toga je u vlaku nužno nositi zaštitnu masku , jer se ne može održavati navedeni razmak od dva metra.
Putnici koji ne nose zaštitne FFP2 maske biti će novčano kažnjeni s 40 eura, a u slučaju daljnjeg odbijanja nošenja FFP2 maske putnici mogu biti isključeni s putovanja kako bi se zaštitili ostali putnici.
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg
- Zapalio automobil u Beču, policija ga ubrzo uhitila
- Austrija: Novi dodatak obiteljima donosi oko 240 eura po djetetu mjesečno
- Austrija: Nove porezne olakšice donose veće plaće


