Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić (SNS) najavio je u srijedu kako će svi građani iznad 16 godina, koji su se cijepili ili koji će se cijepiti do kraja mjeseca, dobiti dodatnu financijsku pomoć do 3.000 dinara.
Riječ je o otprilike 25 eura dodatne financijske pomoći: „Ne možemo da donosimo negativne diskriminacijske mjere za one koji ne žele da prime cjepivo, iako mislim da je to neodgovorno i sebično da se netko ne cijepi. Razmišljali smo zato kako da nagradimo ljude koji su pokazali odgovornost i donijeli smo odluku da podijelimo dodatnu financijsku pomoć za ljude koji su se cijepili“.
Dodao je kako Vlada Srbija razmatra odluku da zaposleni u javnom sektoru, vojnici i policajci, ako nisu cijepljeni, a zaraze se koronavirusom, nemaju plaćeno bolovanje. Vučić je izjavio kako nema logike da neki vojnik smatra da je pametniji i da odbija da se cijepi.
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke
- Skandal u Austriji: Liječnik osumnjičen za seksualno zlostavljanje pacijentica tijekom pregleda


