Beč
14. kolovoza 2022.
Sport

SP u vaterpolu: Danas se u četvrtfinalu sastaju Hrvatska – Srbija

U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu danas se od 16 sati sastaju Hrvatska i Srbija. Obje reprezentacije su pomlađene na ovom SP-u, no Srbi se ipak, kao puno uspješnija reprezentacija posljednjih godina, vode kao favoriti za prolazak u polufinale.

Hrvatski vaterpolisti do četvrtfinala su stigli bez poraza. U skupini su bili drugi iza Grčke s kojom su odigrali neriješeno, a onda pobijedili Japan i Njemačku. U osmini finala Hrvatska je pregazila Gruziju koja je dobro izgledala u Budimpešti, piše gol.hr.

Srbi su u četvrtfinale išli izravno nakon tri pobjede u skupini. Amerikancima su zabili čak 17 pogodaka (i primili 13), ali slomili su ih tek u posljednjoj četvrtini.

Hrvati vjeruju u polufinale

Potom su imali dramu s Australcima kojima su zabili tek šest pogodaka, a posljednji odlučujući pao je također u posljednjoj četvrtini. Srbija se potom raspucala protiv autsajdera Kazahstana koji je dobio 22 pogotka.

”Ostali smo i mi i oni s 3-4 igrača od ranije. Kod Srbije su danas nositelji igre Mandić i Jakšić. Igrali su obojica i prije, ali mislim da su pravi nositelji bili Prlainović, Filipović i Duško Pijetlović. Srbija je i dalje vrhunski suparnik, ali nismo ni mi loši. Nadam se i zaista mislim da ćemo uspjeti pobijediti, ali ono u što sam siguran da ova momčad ima potencijal i kako će se više igrati vrijeme odmicati, igrat će ova ekipa sve bolje i bolje. Imamo puno svari koje su pred nama, koje još nismo ostvarili”, rekao je Ante Vukičević za kraćeg druženja s hrvatskim medijima.

Hrvatska i Srbija na SP nikad ovako rano

Na svjetskim prvenstvima Hrvatska i Srbija igrale su četiri puta, uvijek u polufinalu i finalu tako da je ovo prvi put da se susreću ovako rano. Obje reprezentacije imaju po jednu pobjedu u polufinalu i finalu.