Jedan ugostitelj iz Heiligenbluta (Koruška) već je treći put zatečen kako radi. Unatoč zabrani rada u vrijeme koronavirusa, vlasnik je po treći put otvorio svoj restoran. Sada mu prijeti kazna do 30.000 eura.
Policijski službenici su prilikom redovne provjere u subotu u jednom restoranu u Heiligenblutu zatekli veliki broj ljudi. Ne samo da je terasa bila puna gostiju, nego se veliki broj ljudi nalazio i unutar samog restorana. U restoranu se nalazilo više od 40 ljudi. Ne samo da se nije nosila FFP2 maska, nego se ni socijalna distanca nije poštivala, piše Kronen Zeitung.
Vlasnik restorana je prijavljen nadležnim službama. Budući da mu ovo nije prvi put, sada mu prijeti kazna i do 30.000 eura. Vlasnik restorana je imao dozvolu za izdavanje hrane za ponijeti, ali se ta hrana nije smjela konzumirati unutar 50 metara od restorana.

- Austrijski sudac korisniku socijale: “Dođete u Austriju i koristite sve pogodnosti”
- Toplinski val u Austriji: prve škole već uvode slobodne dane zbog vrućina, izdano upozorenje za više regija
- U Austriji počelo suđenje osmorici mladića koji su na autocesti teško pretukli dvojicu Hrvata
- Austrija: Uhićen ‘Bosanac’ koji je navodno imao veze sa trgovanjem drogom i sa balkanskim klanom
- Neočekivan savjet za vrućine: Stručnjaci tvrde da bi pomfrit mogao pomoći tijelu


