Viši stupanj upozorenja zadnji put je izdan nakon napada u Beču 2020. godine.
Razina terorističke opasnosti u Austriji mogla bi biti povećana nakon napada Hamasa na Izrael. Ministar unutarnjih poslova Gerhard Karner (ÖVP) objasnio je u četvrtak austrijski ministar te dodao da Uprava državnih sigurnosno-obavještajnih službi (DNS) provodi odgovarajući pregled.
Razina upozorenja na terorističke napade trenutno je “povećana” i na snazi je od ožujka 2022. Zadnji put je povećana nakon napada 2. studenog 2020. Nedavno su u Austriji održani propalestinski skupovi, koje su kritizirale sve parlamentarne stranke.


