Foto: Twitter / screenshot

Isplivao Nehammerov video u veselom društvu: “Hamburgeri iz McDonald’sa su najjeftiniji”

Austrijski kancelar Karl Nehammer ponovno je tema austrijske javnosti. Naime u javnost je dospio video u kojem Nehammer neformalno, u veselom društvu, govori o nekim stvarima koje se tiču Austrije, posebice siromaštva i političkih okolnosti u državi. Video je u kratkom vremenu postao viralan.

“Ako nemam dovoljno novca, radit ću više”, rekao je kancelar Karl Nehammer u krugu njemu poznatih ljudi. Okidač je, kaže on svojoj živahnoj publici uz jednu ili dvije čaše vina, bila rasprava s “prijateljima” o rastućem siromaštvu u Austriji.

Kancelar također ne vidi porast broja djece pogođene siromaštvom u ovoj zemlji jer nije primijetio “nikakve valove bijesa…”. “Što je s roditeljima? Što znači da dijete u Austriji nema topli obrok?”. Šef vlade potom je pogođenima preporučio hamburger iz McDonald’sa: “To je najjeftinija hrana”, ali je istaknuo da je ta vrsta hrane nezdrava.
Topla hrana za svu djecu: “Onda smo u DDR-u”, smatra Nehammer.

Navodno ljevičarska želja da se djeca hrane primjereno – i u najboljem slučaju zdravo – natjerala je Nehammera da zamahne palicom protiv komunizma: “Ako se izgubimo u ovoj raspravi, a to me jako nervira, […] onda ponovno pričamo o državnom gospodarstvu. To znači da svaki roditelj mora prijaviti svoje dijete državi. Pravimo tablice kalorija. Gledamo koliko dijete dobiva hrane, kako se hrani… – i onda smo u DDR-u. Tako ljevica gleda na svijet.” Nehammer je nastavio da se mora “biti oprezan” protiv takvih pokreta.

Nastavio je dijeliti pred svojom nasmijanom publikom. ÖVP ima bolje argumente, ali “argument nije emocija. To je trenutno moj neprijatelj.” Austrija je jedna od najboljih zemalja u Europi, smatra on.

Skraćivanje radnog vremena, kakvo predlaže Babler, također se provodi na leđima “vrijednih ljudi”. O čemu je sve govorio pogledajte u videu.

NE PROPUSTITE