Beč
14. kolovoza 2022.
Hrvatska Sport

Hajduk slavio kod Istre, Belupo kod Varaždina

U povratničkom prvoligaškom nastupu Varaždin je ostao praznih ruku protiv Slaven Belupa (1:0), dok je Hajduk prvi ovosezonski prvenstveni nastup odradio kod Istre 1961 te kući odnio sva tri boda (2:0).

Momčad Slaven Belupa do prvih je ovosezonskih prvenstvenih bodova stigla na gostovanju kod Varaždina, koji je samo jednu godinu izbivao iz prvoligaškog društva, no na startu SuperSport HNL-a morao je priznati poraz.

Trenutak odluke zbio se u 49. minuti, kada je Kocijan pucao iz daljine, a vratar Zelenika – koji je tijekom utakmice upisao više vrlo dobrih obrana – nije dobro intervenirao te je lopta završila u mreži. Strijelac Kocijan, vrijedi istaknuti, u igru je ušao na poluvremenu umjesto Martinage.

U posljednjoj utakmici prvog kola Hajduk je na gostovanju u Puli slavio rezultatom 2:0, a prvu je loptu u mrežu Istre 1961 smjestio Melnjak, nedugo prije odlaska na odmor, glavom nakon ubačaja Grgića.

Konačni je rezultat postavio Livaja u 61. minuti, također glavom, na centaršut Biuka. Splićani su ovom pobjedom ujedno i vodeća momčad prvenstva nakon prvog kola, s obzirom da su jedini upisali pobjedu s dva pogotka razlike.