Čovjek iz četvrti Vöcklabruck radio je u svojoj tvrtki kao prodavač više od tri godine. Kada je bio na ispravno prijavljenom bolovanju, poštom je dobio obavijest o otkazu od poslodavca. Bio je to težak udarac za 60-godišnjaka.
No, uskoro je postalo još i gore. Tjedan dana kasnije primio je još jednu lošu vijest u pisanom obliku od svog šefa tvrtke. Pismo se odnosilo na provizije koje je muškarac trebao dobiti, a za koje navodno nije bio potpisan važeći ugovor. Šef je muškarcu dao ponudu koju ovaj nije htio prihvatiti smatrajući da ide na njegovu štetu.
Dotična osoba nije prihvatila ponudu svog bivšeg poslodavca i kontaktirala je Radničku komoru Gornje Austrije (AK OÖ). Oni su odlučili preuzeti slučaj, te su ponovno provjerene sve izvršene prodaje iz kalendarske 2021. godine.
Pravni savjetnici AK-a otkrili su da provizije još nisu isplaćene za daljnjih 18 prodajnih transakcija. AK je zatim tužio poslodavca za iznos od oko 41.000 eura.
Prvi sudski postupak pravomoćno je okončan presudom u korist djelatnika. Osim toga, bivši poslodavac isplatio je i proviziju traženu u drugom postupku (za drugu godinu). Tako je 60-godišnjak s kamatama dobio 68.778,45 eura za koje se AK uspio izboriti na sudu.



