Austrijsko gospodarstvo je jako uzdrmano krizom izazvanom pandemijom koronavirusa, a prema statističkim podacima Državnog ureda za statistiku izvoz robe je opao za oko 7,5 posto. To je ozbiljan problem za austrijsku ekonomiju, a austrijska vlada subvencijama želi potaknuti izvoz.
Prema riječima ministrice gospodarstva Margarete Schramböck (ÖVP) Ministarstvo gospodarstva obnavlja program za promicanje izvoznih tvrtki i stavlja na raspolaganje dodatnih 25,6 milijuna eura za sljedeće dvije godine. Maksimalni iznos financiranja po tvrtki je 12.000 eura. Posebno će se financirati tvrtke koje rade na inovacijama,tehnologiji, održivosti i digitalizaciji.
Od početka ofenzive za ‘internacionalizaciju’ 2003. godine, 36.800 austrijskih tvrtki dobilo je podršku za ulazak na tržište u drugim zemljama. Prema riječima ministrice Schramböck, tvrtke koje se bave izvozom osiguravaju 1,4 milijuna radnih mjesta u Austriji.
- Toplinski val u Austriji: prve škole već uvode slobodne dane zbog vrućina, izdano upozorenje za više regija
- U Austriji počelo suđenje osmorici mladića koji su na autocesti teško pretukli dvojicu Hrvata
- Austrija: Uhićen ‘Bosanac’ koji je navodno imao veze sa trgovanjem drogom i sa balkanskim klanom
- Neočekivan savjet za vrućine: Stručnjaci tvrde da bi pomfrit mogao pomoći tijelu
- Austrijski učenici otišli na maturalac: Zbog vrućine ih 17 kolabiralo, 9 završilo na hitnoj


