U ponedjeljak će se održati još jedan prosvjed skupina “Posljednja generacije”. Prema bečkoj policiji, gradski ulazi su blokirani.
Nakon senzacionalnog prosvjeda tijekom Svjetskog kupa u skijanju u Tirolu, “Posljednja generacija” sada ponovno paralizira promet u Beču, ovaj put blokirani su ulazi prema gradu. Kako je priopćila bečka policija, prometne blokade su na nekoliko lokacija u gradu. Posebno su pogođeni gradski ulazi.
Prema fotografijama i informacijama naših čitatelja, klima aktivisti blokirali su ulaze prema gradu nedaleko od SCS-a. Druge skupine zatvorile su promet na izlazima s autocesta Handelskai, Altmannsdorfer Ast i Ölhafen. Neki su se čak pijeskom zacementirali na cestu. Istovremeno su dvojica prosvjednika zalila asfalt narančastom bojom upozorenja.


