Foto: Lotto / Pixabay

40 građana Austrije preko noći postali milijunaši, Euromillions otišao u Austriju

Europot, s ukupnim fondom od 72,1 milijun eura, u utorak je osvojen u izvlačenju Euromillionsa – i odlazi u Austriju.

No, ni jedan sretnik ne može se veseliti rekordnoj svoti, dobit se dijeli na tzv. XXL-Large dionicu. Na 40 “glava” podijeljene su 63 tzv. dionice, svaka vrijedna oko 1,1 milijun eura. Troje ljudi sa svojih pet dionica podijelit će 5,7 milijuna eura.

Po jedan igrač iz Gornje Austrije, Vorarlberga i online putem win2daya platio je pet dionica i dobit će odgovarajuće više.

Više od 72 milijuna podijeljeno je između svih saveznih država: po dvanaest dionica ide Beču i Vorarlbergu, jedanaest Gornjoj Austriji, osam ide win2dayu, pet Donjoj Austriji, po četiri Salzburgu i Štajerskoj, tri Tirolu i jedna Koruškoj .

Europot je već 16 puta izvučen u Austriji, posljednji put prije pet godina. U to je vrijeme jedan je igrač osvojio 45,4 milijuna eura na transnacionalnoj europskoj lutriji.

Prethodni crveno-bijelo-crveni rekorder bio je Korušanin koji je 2008. osvojio 55,6 milijuna eura. Apsolutni rekordni dobitak na Euromillionsu upisan je u srpnju 2022. s 230 milijuna eura. Sretnik je došao iz Velike Britanije.

NE PROPUSTITE