Nerijetko se susrećemo sa žalbama kako su neki radnici u Austriji nakon odlaska u mirovinu dobili premalu otpremninu. Takva priča nam dolazi iz Gornje Austrije.
Naime, jedan je čovjek radio u istoj firmi više od 30 godina. No, nakon odlaska u mirovinu muškarcu se činilo da je njegova otpremnina premala, pa je posumnjao da nešto možda i nije uredu. Na kraju, muškarac se obratio Radničkoj komori Gornje Austrije koja je pomnije pregledala njegove završne papire te su ustvrdili da je došlo do pogrešnog obračuna.
Radnička komora (AK) intervenirala je kod tvrtke, tvrtka je popustila, a čovjek je na kraju dobio oko 22.000 eura više, izvijestila je Radnička komora.


