Nakon nekoliko rundi pregovora koje su vodili Uprava Austrijske pošte i Sindikat poštanskih i telekomunikacijskih usluga (GPF) dobre vijesti za oko 23 tisuće zaposlenika Pošte. Naime, Sindikat je nakon dugih pregovora uspio ishoditi povećanje plaća u iznosu od 1,4 odnosno 1,45 posto.
Oni koji podliježu zadnjem kolektivnog ugovoru iz 2009. godine od 1. srpnja ove godine dobit će povećanje plaće od 1,45 posto, dok bi ostali trebali dobiti povećanje od 1,4 posto. Uz to, naknade za noćni rad trebale bi se povećati, ovisno u ugovoru koji imaju zaposlenici.
Odluka o povećanju plaće na snagu stupaju s prvim danom srpnja.
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke
- Skandal u Austriji: Liječnik osumnjičen za seksualno zlostavljanje pacijentica tijekom pregleda
- Nakon Pridea u Beču ostale tone otpada: Građani zgroženi prizorima nereda


