Austrijski ministar obrazovanja Heinz Faßmann (ÖVP) pohvalio je učenike u intervjuu za „oe24“ te izjavio kako su austrijski učenici učili kao nikada dosad.
Na pitanje zašto učenici nisu otišli u produženi raspust umjesto na četiri dana online nastave, ministar Faßmann je izjavio kako za raspust nije bilo dovoljno vremena kako bi se stvorio pravilnik za odluku o produženju raspusta: „Škole rade veliki posao u borbi protiv pandemije“. Faßmann je dodao kako Austrija treba što je više moguće dozvoliti fizičku nastavu u školskim klupama.
Faßmann tvrdi kako su djeca „ove godine učila više nego ikada“: „Možda nakon ove godine neće savladati sve predmete, ali stekli su mnoge druge vještine: izvoditi pod pritiskom, biti fleksibilan, učiti digitalno i samostalno raditi. Sve će im to pomoći nakon korone“.
Podsjećamo, škole na istoku Austrije otvaraju od 12. travnja, a planira se obavezno testiranje PCR testom prije ulaska u školu. Uz pomoć testova grgljanjem testirat će se učitelji i učenici u roku od nekoliko dana. Ministarstvo obrazovanja u slučaju zaraze najmanje dva učenika u razredu planira poslati sve učenike u karantenu. I dalje na snazi ostaje obavezno nošenje maske.
- Ukrajina drastično povećava plaće vojnicima: Plaće i do 8.900 eura mjesečno
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke


