Učenica Glazbene škole Frana Lhotke Sara Kolak, svirala je violončelo ispred razrušene škole.
Glazbena škola Frana Lhotke iz Siska teško je oštećena u potresu koji je pogodio taj dio Hrvatske. No, to nije omelo Saru da zasvira na svome violončelu. Za HRT je izjavila kako je ta škola njen drugi dom, te da ne želi da glazba u Sisku utihne.
“Idem u četvrti razred Glazbene škole u Sisku u koju više ne mogu ni ući. Ta zgrada za mene je bila kao drugi dom. I baš zato sam odlučila zasvirati ispred nje, jer ne želim da u našem gradu glazba utihne”, izjavila je Sara za HRT.
Njenu sliku na svome Facebook profilu je podijelila sama škola. U opisu slike piše: “Naša učenica Sara Kolar u ponedjeljak u 11 sati pred Školom predstavlja Crowdfunding kampanju. Ali nije jedina… ima ih još… “

Sara je zasvirala za potrebe kampanje prikupljanja sredstava kojima bi se obnovila glazbena škola. Sama akcija prikupljanja sredstava kreće u ponedjeljak.
- Ukrajina drastično povećava plaće vojnicima: Plaće i do 8.900 eura mjesečno
- Stravična nesreća u Austriji: Automobil planuo nakon sudara, 18-godišnjak poginuo u vozilu
- Stručnjaci u Austriji upozoravaju na ovisnost od sportskog klađenja
- Toplinski val stiže u Austriju: Temperature do 36 stupnjeva, očekuju se i tropske noći
- Heroj Austrije: Otac dvoje djece svladao naoružanog razbojnika tijekom pljačke

