Problemi s trenutnim poslovima i kašnjenje nekih novih projekata pogađa jednu od najpoznatijih austrijskih tvrtki. To znači samo jedno – Steyr Automotive ponovno mora štedjeti. Tvrtka je zbog toga već prijavila 260 zaposlenika prijavilo je otkaze u sustavu ranog upozorenja AMS-a.
Tvrtka, koja je u vlasništvu Siegfrieda Wolfa i njegove WSA GmbH od rujna 2021., nedavno je prijavila 260 zaposlenika za otkaz u sustavu ranog upozorenja zavoda za zapošljavanje. “Mjera predostrožnosti”, kažu iz Steyr Automotive. Ali to nije sve, otkaz prijeti i oko 100 radnika koji rade na određeno vrijeme. Osim toga, tvrtka mora “nastaviti raditi na racionalizaciji strukture troškova”, naglašava proizvođač vozila.
Od radne snage, koja će se u ovim izazovnim vremenima smanjiti na oko 1.400 zaposlenika, očekuje se velika fleksibilnost: zaposlenici bi po potrebi trebali biti raspoređeni u druge dijelove tvornice, a mogućnosti obrazovnog dopusta iskoristiti za daljnje usavršavanje. “Mjere kao što je skraćeno radno vrijeme se ispituju”, kažu šefovi Steyr Automotivea.
Situaciju je pogoršao kupac koji je do kraja godine morao prepoloviti planirani obujam proizvodnje jer je ključni dobavljač imao značajnih problema s isporukom. Rečeno je da je ovdje pogođena švedska marka električnih kamiona Volta Trucks, koja je odabrala Steyr kao svog proizvodnog partnera.

