Foto: Pasja1000 / pixabay.com

Turizam: Hrvatska za ulazak turista priznaje sva cjepiva protiv korone

Hrvatska se užurbano priprema za turističku sezonu, a ovaj vikend su u Hrvatsku došli i prvi strani gosti iz Češke, Slovačke i Mađarske. Prema najavama, ova turistička sezona bit će bolja od prethodne, a hrvatski turistički djelatnici prvu navalu gostiju očekuju već u lipnju. Prema riječima ravnateljice Uprave Ministarstva turizma za turističke zajednice, kategorizacije i pravne poslove Monika Udovičić – Hrvatska je dobro pripremljena za turističku sezonu.

Gostujući na N1 televiziji, Udovičić je objasnila kakvi su uvjeti za dolazak u Republiku Hrvatsku.

“Pravila oko dolaska svih gostiju poznata su otprije: osoba mora imati potvrdu o cijepljenju, ili o tome da je u posljednjih pola godine preboljela koronavirus, ili napravljen PCR ili brzi – antigenski test s negativnim rezultatom”, rekla je Monika Udovičić za N1.

Udovičić ističe i da Hrvatske ne čeka ‘zelene covid putovnice’ nego je već postavila jasna pravila za ulazak u državu, ali se ujedno i prijavila da bude pilot-projekt za korištenje tih putovnica. “Od prvog lipnja počinjemo s izdavanjem potvrda koje će imati QR kodove, a prije dva tjedna smo razmijenili sigurnosne ključeve s drugim zemljama, kako bismo mogli priznavati i verificirati jesu li te potvrde ispravne među zemljama članicama EU-a”, pojasnila je Udovičić.

Udovičić je potvrdila da za ulazak turista Hrvatska priznaje i cjepiva koja nisu odobrena od strane EMA-e.



NE PROPUSTITE