Guverner Tirola Günther Platter (ÖVP) zalaže se za prekid općeg testiranja na korona virus. “Zalažem se za testiranje samo simptomatskih pacijenata, rizičnih skupina i osoblja kritične infrastrukture”, rekao je Platter u svojoj izjavi za “Kronen Zeitung”. Osobe bez simptoma više se ne bi trebale testirati. Osim toga, testovi bi trebali biti besplatni samo onoliko dugo koliko su potrebni za određene pristupe.
Guverner je naglasio da testiranje ne štiti od velikog broja infekcija. Tirolski infektolog Günter Weiss složio se s Platterom: Austrija radi oko deset puta više testova od Njemačke, ali ima isti broj infekcija i stopu hospitalizacije ili smrti u odnosu na populaciju.
Platter se osvrnuo i na financijski aspekt testiranja. “Nećemo si moći priuštiti da svake godine trošimo milijarde na testove za korona virus”, rekao je guverner. Procjenjuje se da je Austrija 2021. potrošila 1,6 do 1,8 milijardi eura na testove za korona virus.


