Murau – U Državnoj strukovnoj školi Murau oko 60 učenika imalo je proljev i povraćalo te su poslani kući s nastave u četvrtak. Štajerska uprava za obrazovanje potvrdila je odgovarajući izvještaj u online izdanju “Kleine Zeitung” u petak. Uzrok bolesti učenika još je nejasan, a ostatak učenika poslan je kući.
“LBS Murau trenutno izvodi svoju nastavu koristeći ICT (učenje na daljinu). Školska zgrada ne može se koristiti neodređeno vrijeme. Radimo u potpunosti kako bismo osigurali konvencionalnu nastavu što je prije moguće”, rekla je škola na web stranici.
Kako je priopćeno iz Uprave za školstvo, sada se na preporuku zdravstvenih vlasti sve prostorije temeljito dezinficiraju i čiste. Za pretpostaviti je da će normalan rad biti nastavljen u ponedjeljak.
Uzrok bolesti kod učenika još je nejasan. No, sumnja se da bi to mogao biti “suvenir” grupe koja je bila na Erasmus razmjeni u Barceloni.

