U Austriji je danas održan sastanak na državnom vrhu. Austrijski predsjednik Alexander Van der Bellen sastao se u srijedu ujutro s kancelarom Sebastianom Kurzom (ÖVP) i vicekancelarom Wernerom Koglerom (Zeleni) kako bi razgovarali o planiranim koracima za ublažavanje mjera nakon lockdowna i srednjoročnoj strategiji borbe protiv pandemije.
Da bi iz krize izašli “jači nego ikad prije, potrebna je dobra suradnja između svih relevantnih snaga u našem društvu”, naglasio je Van der Bellen. Predsjednik je tijekom razgovara s kancelarom Kurzom i vicekancelarom naglasio da svi trebaju biti svjesni da će i sljedeći mjeseci biti izazovni za Austriju. U sljedećim tjednima moramo sve poduzeti kako bi se zdravstvena kriza stavila pod kontrolu i kako bi spriječili treći val pandemije.
Pored razgovara o novim mjerama i o budućim koracima u savladavanju epidemije, državni vrh razgovarao i o ostalim tekućim problemima u Austriji. Između ostalog, poseban naglasak stavljen je na savladavanje krize u ekonomskom smislu.
“Drugi veliki zadatak je ponovno pokretanje gospodarstva i osiguranje radnih mjesta. Samo zajedno možemo dovesti Austriju naprijed kroz ovu krizu i samo zajedno možemo iz ove krize izaći kao pobjednici”, naglasio je predsjednik Alexander Van der Bellen.
R.P
Foto: Alexander Van der Bellen / facebook
- Radnik u Austriji pao sa 25 metara tijekom posla, preminuo je
- Zašto se neki bečki tramvaji i vlakovi ne hlade, a zašto je u nekim jako hladno?
- Mladi otac iz Austrije tužio bivšu firmu, na kraju dobio odštetu od čak 53.600 eura
- Hakerska skupina na darknetu cilja Zračnu luku Beč
- Trećina Hrvata nema novca ni za tjedan dana godišnjeg


