Protiv predstojećeg obveznog cijepljenje pokrenuta je nova inicijativa za održavanje referenduma. Inicijatori argumentiraju s dva već ispunjena zahtjeva za i protiv obveznog cijepljenja.
Prva inicijativa je, s druge strane, očito bila jako popularna te je premašila brojku od 100.000 potpisa, a o njoj se već raspravljalo i u Nacionalnom vijeću.
Sada zagovornici nove narodne inicijative traže da se u njihovom “glasovanju” mora poštovati jasno “ne” stanovništva. Navodi se da je već stiglo više od 20.000 potpisa potpore, a sama inicijativa je započela 20. prosinca.

