U Hrvatskoj je jučer premašen broj od milijun cijepljenih građana, objavio je na svom službenom Twitter profilu premijer Republike Hrvatske Andrej Plenković. Milijunta osoba cijepljena je u Brodsko-posavskoj županiji.
“Zahvaljujem zdravstvenim djelatnicima, HZJZ-u, Ministarstvu i svim službama koje svakodnevno rade na provedbi plana cijepljenja”, napisao je premijer Plenković na Twitteru.
Plenković je pozvao sve građane da se cijepe jer to “najsigurniji i najbrži put do okončanja pandemije”. Prethodno je Plenković naveo da se nada da će do početka srpnja cjepivo u Hrvatskoj primiti bar 50 posto populacije.
- Teška prometna nesreća u Austriji: Šest osoba ozlijeđeno u frontalnom sudaru, više njih zadobilo teške ozljede
- Novo istraživanje: Više od polovice Austrijanaca nezadovoljno radom vladajuće koalicije
- Austrija produljuje granične kontrole za još tri mjeseca: Na snazi ostaju pojačane provjere prema četiri susjedne države
- Alarmantni podaci iz Austrije: Stanovanje poskupjelo i do 41 posto u deset godina, najteže podstanarima i samohranim roditeljima
- Većina građana u Austriji će štedit na ljetovanju, prosječni budžet pao na 1.200 eura


