Austrija će na jesen birati predsjednika. Za bečkog gradonačelnika Michaela Ludwiga (SPÖ) nema nikakve dvojbe pa je za njega i dalje Alexander Van der Bellen najbolji izbor neovisno o tome što je mišljenje mnogih kako bi socijaldemokrati s obzirom na svoju veličinu i značaj trebali imati vlastitog kandidata za ovu važnu dužnost.
Isprva je bila ideja da nekadašnji predsjednik Gradišća Hans Niessl bude kandidat, ali se o ovome još nije raspravljano u nadležnim tijelima SPÖ-a. Takva opcija ostaje za Ludwiga jedino ako Alexander Van der Bellen ne krene u reizbor.
– Imam veliko poštovanje prema radu sadašnjeg predsjednika. U ovom izazovnom vremenu, dokazao je da može vrlo dobro obavljati ovu funkciju, – pojasnio je Ludwig.

