27-godišnjak iz okruga Linz-Land bio je zaposlen u tvrtki dobrih deset mjeseci. Kad je otišao, primijetio je u svom dnevniku rada da mu nije bilo isplaćeno njegovih 258 sati prekovremenog rada.
No, iako je školovani industrijski električar, čovjek je bio plaćen samo kao obični zaposlenik, odnosno zbog pogrešne klasifikacije cijelo je vrijeme dobivao premalo novca. Dotična se osoba obratila Radničkoj komori Gornje Austrije koja je potom poslodavca tražila da podmiri zaostala plaćanja. Tvrtka je platila dio, ali nedovoljno.
Čak ni nakon ponovljenih zahtjeva novac nije bio isplaćen mladiću. Komora je potom podnijela tužbu radnom i socijalnom sudu – s uspjehom: Električaru je isplaćeno gotovo 15.500 eura.


