Ministar gospodarstva i rada ÖVP-a Martin Kocher danas je najavio paket financiranja “digitalizacije” vrijedan 600 milijuna eura koji će učiniti Austriju atraktivnijom kao poslovno i istraživačko mjesto.
Time se želi podržati prijelaz na održivo gospodarstvo temeljeno na obnovljivim energijama i digitalizirano u svim sektorima. Novac bi trebao biti dostupan od 2023. godine.
Sredstva se osiguravaju u tri područja: u istraživanju i tehnološkom razvoju, lokacijskom i investicijskom financiranju te u području osposobljavanja, navodi ministar. Osobito se treba obratiti na vodeće industrijske tvrtke, ali financiranje je otvoreno za organizacije i tvrtke svih veličina.


