Guverner Vorarlberga Markus Wallner (ÖVP), sadašnji predsjedavajući konferencije guvernera država, pozvao je u utorak na ponovnu procjenu situacije s korona virusom.
Karantena i strategija testiranja “ne idu trenutno tako dobro zajedno”, rekao je Wallner u intervjuu za ORF Radio Vorarlberg. Točnije, guverner je pozvao na ograničavanje opsega testova te se založio i za smanjenje razdoblja izolacije.
Infekcija omikron varijantom je vrlo blaga, a samo nekoliko pacijenata mora ići u bolnicu. “Drugačije je nego što znamo iz prošlosti”, rekao je Wallner. Zato se postavlja pitanje, također s obzirom na troškove, kako dalje s testiranjem. U svakom slučaju, ne bih nastavio po starom, rekao je guverner.
U njegovim očima treba napraviti ograničenja. To bi, na primjer, moglo značiti samo testiranje osoba sa simptomima ili određenih profesionalnih skupina na korona virus. “Mislim da nema previše smisla testirati diljem cijele republike”, rekao je Wallner. Strategija ispitivanja u cjelini mora se revidirati.

